O czym przeczytasz... krakowwycieczki.pl
CIEKAWOSTKI

O czym tu przeczytasz…

Turystyka to bardzo rozległa dziedzina. Kiedy podróżujesz poznajesz walory historyczne, przyrodnicze, kulturowe, a nawet kulinarne danych miejsc. My jako przewodnicy, przygotowując się do oprowadzania, warsztatów, czy własnych wypadów, zawsze staramy się zgłębić temat kompleksowo. Zatem na tej stronie odnajdziesz informacje o zabytkach, ludziach, przyrodniczych ciekawostkach, zwyczajach, a nawet przepisy kulinarne. Słowem będzie to jak niegdysiejsze SILVA RERUM, czy spis rzeczy interesujących…

Teatr Miejski w Krakowie_ krakowwycieczki.pl (1)
CIEKAWOSTKI, KRAKÓW, MIEJSCA

TEATR MIEJSKI W KRAKOWIE

W 1886 roku radny Walery Rzewuski (znany krakowski fotograf) występuje z wnioskiem o uchwalenie funduszu na budowę nowego teatru. Długo poszukuje się miejsca na nowy przybytek kultury. Rozpatruje się miejsce koło oo. Kapucynów, teren na Plantach za Franciszkanami, czy na Placu Szczepańskim. Na początku w ogóle nie bierze się pod uwagę zabudowań poduchackich.

PTASIE ŚPIEWY krakowwycieczki.pl
CIEKAWOSTKI, PRZYRODA

PTASIE ŚPIEWY

Najgłośniejsze ze wszystkich zwierząt są ptaki. Mają doskonale rozwinięte płuca i drogi oddechowe, są ruchliwe i pobudliwe. Ponadto często żyją w gromadzie i w związku z tym potrzebują narzędzia, aby sprawnie się porozumiewać i wydawać różne sygnały.